Dobór odpowiedniego biustonosza zawsze jest bardzo ważną kwestią. Przede wszystkim to właśnie idealnie leżąca bielizna zapewnia komfort dnia codziennego. Oczywiście w kwestii doboru bielizny, nie tylko komfort się liczy. Przede wszystkim warto pamiętać też o tym, że źle dobrana bielizna potrafi być szkodliwa dla zdrowia. Mowa tutaj, chociażby o źle dopasowanym biustonoszu, który może deformować piersi i zmieniać ich kształt. Warto mieć to na uwadze swój wygląd oraz swoje zdrowie i stawiać tylko na biustonosze półusztywniane najwyższej jakości.

Jak dobrać odpowiednio biustonosz?

Przede wszystkim, aby mieć pewność, że dany rozmiar, czy model będzie leżał idealnie, warto dokonać dokładnych pomiarów. Są one niezbędne, jeśli chce się, aby stanik leżał idealnie. Dlatego też należy zmierzyć wielkość miseczki, dokonując pomiarów na wysokości brodawek, przez cały obwód ciała oraz należy też zmierzyć obwód pod biustem. W taki sposób pobrane miary dadzą, zarówno wielkość miseczki, jak i obwodu. Oczywiście obwód nie powinien być za ciasny, ale też nie może być zbyt luźny. W przypadku zbyt dużego obwodu stanik szybko się rozciągnie i po kilku praniach nie będzie się już w ogóle nadawał do żadnego użytku.
Dodatkowo za duży obwód będzie bardzo niekomfortowy podczas noszenia. Biustonosz będzie się cały czas przesuwał, zmieniając tym samym swoje ułożenie.
Warto zwrócić się o pomoc do pań, które pracują na stałe w takich butikach z bielizną. One z całą pewnością pomogą najlepiej jak to możliwe.