Jeszcze kilka lat temu niezwykle popularne były silikonowe ramiączka do stanika, które sprawiały, że bielizna ta stawała się praktycznie niewidoczna przy bluzkach z odkrytymi ramionami. Obecnie jednak, w dobie biustonoszy są one uznawane za kicz, natomiast królują inne, ozdobne ramiączka do stanika.

Ramiączka do biustonoszy typu straps

Już od dłuższego czasu największą popularnością cieszą się ramiączka do staników typu straps. Wyposażone są one w specjalne paski, często przymocowane do kółka, umieszczonego pomiędzy biustem. Tego typu ozdobne ramiączka do staników występują w wielu różnych modelach, przez co każda kobieta ma okazję wybrać ten, który najlepiej pasuje do biustonosza i rozmiaru piersi. Najczęściej ramiączka typu straps można spotkać w kolorze czarnym, jednak większość sklepów oferuje również inne kolory, choć występują one w mniejszej ilości modeli. Niekiedy wyposażone są one dodatkowo w łańcuszki lub połączone z tzw. chokerem.

Ozdobne ramiączka z koronką

Mniej popularne od ramiączek typu straps, wciąż jednak stanowią numer jeden dla wielu kobiet. Niekiedy te dwa rodzaje ozdób łączą się, a więc ramiączka z paskami wyposażone są dodatkowo w koronkę. Popularne są te z nich, które posiadają koronkowe wzory na plecach lub przodzie biustu, nieco rzadziej na całej długości ramiączek. Zdarza się, że tego typu ramiączka są już stałym elementem biustonosza, a więc nie ma potrzeby ich osobnego dokupowania.