Choć nadal mniej popularne od rajstop, pończochy powoli wracają do łask i są regularnie noszone przez niektóre panie. Stało to się głównie za sprawą pończoch samonośnych, które są wygodniejsze i tańsze od popularnych jeszcze kilka lat temu pończoch dopinanych do pasa. Jednak czy to rozwiązanie ma aby na pewno same zalety?

pończochy samonośneWygoda i niska cena

Jak już wspomniano, pończochy samonośne są wygodniejsze od pończoch dopinanych do pasa. Chodzi tu głównie o wygodę związaną z ich zakładaniem – nie ma tutaj konieczności dokładnego dopinania pasków, tak aby pończocha na pewno się nie zsunęła. Z drugiej strony są one dość tanie i dostępne w większości sklepów z bielizną. Para pończoch kosztuje mniej więcej tyle samo, co para rajstop, przez co można je nosić naprzemiennie, bez konieczności dodatkowego kupowania specjalnego pasa.

Mniejszy komfort noszenia

Niektóre panie noszące pończochy samonośne narzekają na to, że zsuwają się one podczas noszenia. Jest to zjawisko powszechne zwłaszcza podczas wysokich temperatur, kiedy to naturalnym zjawiskiem jest to, że skóra się poci, zaś pod wpływem potu silikon, na którym trzymają się pończochy, traci do pewnego stopnia swoją przyczepność. Właśnie ze względu na to ryzyko wiele kobiet rezygnuje z noszenia pończoch lub przerzuca się na starsze, dopinane do pasa modele, tak aby uniknąć nieprzyjemnej sytuacji, która mogłaby je spotkać podczas słonecznej pogody.